Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

Amber Baltic Golf Club

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

Akademia Golfa

Drukuj

naukaGłównym trenerem w naszym klubie jest Jerzy Dutczak. Żartobliwie można powiedzieć, najlepszy golfista spośród polskich lotników i najlepszy lotnik spośród polskich golfistów. Pierwszym zawodem klubowego trenera jest bowiem konstrukcja samolotów. Z wyboru został nauczycielem golfa.  
Licencjonowany instruktor golfa,  ukończył szkolenie instruktorów golfa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.  Ukończył teoretyczny kurs studiów trenerskich Akademii PGA Polska. Od czterech lat  pracuje jako Teaching Pro, poprzednio  na polu Krugsdorf w Niemczech. Pierwszą rundę golfa rozegrał w 1993 roku podczas uroczystego otwarcia ... Amber Baltic Golf Club. W 1999 roku był kapitanem tego klubu.

 


W 2004 roku zdobył Mistrzostwo Polski Dziennikarzy w Golfie.  W 2008 roku zwycięzca finału krajowego turnieju World Golfers Championships w kategorii HCP 11-15, reprezentował Polskę na finale światowym rozegranym na polach Mission Inn koło Orlando, Florida USA.

 

Od 2011 roku prowadzi z Krzysztofem Czupryną międzynarodową szkołę golfa "C&D Golf". Szkoła specjalizuje się w organizacji golfowych obozów sportowych dla dorosłych w Polsce, Niemczech i Tajlandii. Owocem współpracy jest monumentalne dzieło Krzysztofa Czupryny - "Skuteczna gra w golfa", która to pozycja jest oficjalnym podręcznikiem Polskiego Związku Golfa i której Jerzy Dutczak jest współautorem. Jednocześnie dziennikarz golfowy, pasjonat i promotor golfa. Od 2005 roku wydawca portalu golfowego www.golfmedia.pl. Obecnie pracuje nad książką: „Jak zbudować tani obiekt golfowy? - Budowa ogólnodostępnej infrastruktury  golfowej”.

 

 - Nie ukrywam, że bardzo się cieszę, że będę pracował na polu Amber Baltic Golf Club – mówi Jerzy Dutczak. - To „miejsce magiczne" dla mnie i wielu moich przyjaciół, z którymi zaczynałem swą golfową przygodę. Jest coś wspaniałego w tym, że po wielu latach, w tym samym miejscu, będę mógł wprowadzać w arkana gry nowe pokolenia polskich golfistów. Dla mnie to najpiękniejsze ze wszystkich miejsc, gdzie można grać w golfa Polsce. Zawodowo jestem wielbicielem puttingu, myślę, że jest to najbardziej niedoceniana z golfowych umiejętności. - dodaje nowy Amberowy Pro. - Grę golfa wygrywa i przegrywa się na greenie. Na karcie wyników 5-centymetrowy putt, zapisuje się tak samo jak 200 metrowy, prosty drive. W puttingu nie ma końca drogi do doskonalenia swoich golfowych kompetencji. Najlepiej spędzony czas na polu golfowym to właśnie trening na putting greenie. Przez kilka lat współpracy z Krzysztofem Czupryną przy organizacji szkoleń golfowych wyspecjalizowałem się nauczaniu osób dorosłych również seniorów, często początkujących. Te metody będę na co dzień stosować w ABGC. Model swingu i golfowego szkolenia, który jest mi najbliższy oparty jest na wzorach Manuela de la Torre, Jima McLeana oraz Mike Adamsa. - kończy swą wypowiedź.

Poniżej znajdziecie Państwo pełną ofertę szkoleń golfowych oferowanych w ABGC.

 

 Program "Zielona Karta"

10-godzinny program przygotowujący do egzaminu na "Zieloną Kartę" skierowany do wszystkich, którzy złapali bakcyla i chcą rozpocząć swoją przygodę z golfem.  W programie „golfowego prawa jazdy” znajdują się zajęcia teoretyczne wprowadzające w świat reguł, zasad i etykiety golfowej oraz zajęcia praktyczne  zawierające naukę pełnego zamachu zarówno żelazami i driverem oraz wszystkie odmiany krótkiej gry takie jak: chipping, putting, grę z bunkra oraz grę na polu w końcowej fazie. Kurs nie obejmuje egzaminu.

 

Zielona Karta
Indywidualnie 5x100min. 1200,- PLN
2 osoby 5x100min. 900,- PLN (od osoby)
3-4 osoby 5x100min. 700,- PLN (od osoby)
5-6 osób 5x100min. 600,- PLN (od osoby)
7-8 osób 5x100min. 500,- PLN (od osoby)

 

Program "Popraw swoją grę"

 10-godzinny program skierowany do wszystkich, którzy skończyli program "Zielona Karta" i pragną lepiej grać w golfa.  W programie kursu znajdują się ćwiczenia i testy, których zadaniem jest wyłonienie krytycznych punktów w grze. Po zdiagnozowaniu problemów, zostanie zaproponowany trening korygujący. Kurs oparty jest na doświadczeniach szkolenia ponad stu dorosłych osób na międzynarodowych kursach organizowanych przez szkołę golfa Cupryna i Dutczak. Kurs w dużej mierze wykorzystuje informacje zawarte w oficjalnym podręczniku do gry w golfa - "Skuteczna gra w golfa" Krzysztofa Czupryny i wspóautorstwa Jerzego Dutczaka. Zajęcia praktyczne  obejmują naukę pełnego zamachu zarówno żelazami i driverem oraz wszystkie odmiany krótkiej gry takie jak: chipping, putting, grę z bunkra oraz grę na polu.
 
Popraw swoją grę
Indywidualnie 5x100min. 1200,- PLN
2 osoby 5x100min. 900,- PLN (od osoby)
3-4 osoby 5x100min. 700,- PLN (od osoby)
5-6 osób 5x100min. 600,- PLN (od osoby)
7-8 osób 5x100min. 500,- PLN (od osoby)

 

Programy doskonalące poziom gry

 Programy dla golfistów na różnym poziomie umiejętności. W zależności od potrzeb program obejmuje wszystkie aspekty gry: od pełnego zamachu zarówno żelazami, hybrydami woodami, poprzez chipping, pitching, putting, grę z bunkra greenowego i fairwayowego, na planowaniu strategii, nadawaniu rotacji, doborze kijów i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach kończąc. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy rozegrał swoją pierwszą rundę poniżej 120, 100, 90 czy 80 uderzeń, wystarczy dobrać jedynie odpowiednie metody nauczania, najlepsze ćwiczenia i testy umiejętności. O to wszystko w czasie trwania programu zadba nasz wykwalifikowany trener.
 
Programy można wykorzystać zarówno w przypadku lekcji na drivingu jak i lekcji na polu. W przypadku pakietu „6” otrzymują Państwo 6 lekcji w cenie 5, w przypadku pakietu „10” 10 lekcji w cenie 8.
 
Pakiet 6 (cena od osoby)
indywidualnie „6 w cenie 5“ 6x50min. 700,- PLN
2 osoby „6 w cenie 5“ 6x50 min. 525,- PLN
3-4 osoby „6 w cenie 5“ 6x50 min. 375, - PLN
Pakiet 10 (cena od osoby)
indywidualnie „10 w cenie 8“ 10x50 min. 1120,- PLN
2 osoby „10 w cenie 8“ 10x50 min. 840,- PLN (od osoby)
3-4 osoby „10 w cenie 8“ 10x50 min. 600,- PLN (od osoby)

 

Akademia Krótkiej Gry

 Golf to przede wszystkim krótka gra. Statystyczny golfista, który wykonuje 100 uderzeń, aż 56% wykonuje z odległości mniejszej niż 50 metrów. Dla wszystkich, którzy chcą się poprawić właśnie w tym obrzszarze przygotowaliśmy „Akademię krótkiej gry“. Program obejmuje, pitchowanie, chippowanie różnego rodzaju, grę z bunkra i innych cięzkich pozycji oraz krótkie, długie i bardzo długie putty. Jeżeli uderzasz piłkę na mniejsze odległości niż koledzy ale masz dobrą krótką grę to i tak zawsze pokonasz tych, którzy potrafią uderzyć na 300 metrów ale nie wiedzą co zrobić pod greenem.

 

Akademia Krótkiej Gry
Indywidualne 4x50min. 500,- PLN
2 osoby 4x50min. 390,- PLN (od osoby)
3-4 osoby 4x50min. 280,- PLN (od osoby)

 

Golf jest postrzegany na świecie jako jeden z najtrudniejszych technicznie sportów. Jest w tym nieco przesady ale w mało której dyscyplinie, podstawy techniczne są tak szalenie ważne. Dobra, poprawna pozycja i odpowiedni uchwyt połączone z ćwiczeniami i pracą spowodują, że golf z czarnej magii zmieni się w czystą przyjemność. Właśnie o to zadba nasz wykwalifikowany trener.

 

Lekcje golfa

 

Lekcje golfa
Indywidualne 50 min. 140,- PLN
2 osoby 50 min. 105,- PLN (od osoby)
3-4 osób 50 min. 75,- PLN (od osoby)
5-8 osób 50 min. 65,- PLN (od osoby)
9-16 osób 50 min. 60,- PLN (od osoby)
powyżej 16 osób cena do uzgodnienia
powyżej 30 osób cena do uzgodnienia
Indywidualne 25 min. 80,- PLN
2 osoby 25 min. 65,- PLN (od osoby)
Indywidualne 100 min. 250,- PLN
2 osoby 100 min. 180,- PLN (od osoby)

 

Zainteresowanych prosimy o rezerwacje telefoniczną pod numerem 91 3265110 bądź drogą mailową na adres klubu Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 You are here: AKADEMIA Obozy Golfowe
ISTNIEJEMY OD 1993 ROKU. W SWOJEJ HISTORII GOŚCILIŚMY WIELE TURNIEJÓW O RANDZE MISTRZOWSKIEJ